Použitý jedlý olej budete moci jednodušeji zlikvidovat

Využíváte při smažení olej nebo tuk? A pokaždé po použití přemýšlíte, jak jej správně zlikvidovat? Zcela špatné je jeho vylití do dřezu či toalety. Nejlepší a nejekologičtější cesta je tento jedlý tuk schraňovat do PET lahví, které jste v Opavě mohli následně zdarma odevzdat ve sběrném dvoře. Nově však bude ve slezské metropoli a jejích městských částech rozmístěno 35 popelnic, do kterým můžete tento odpad vyhazovat. Lokality korespondují s místy, kde chodíte běžně vyhazovat tříděný odpad.

„Mám radost, že se nám tyto popelnice podařilo pro občany města pořídit. Věřím, že tímto krokem podpoříme jejich třídění a ekologické myšlení,“ uvedl náměstek Michal Jedlička, který má pod sebou oblast životního prostředí. Separace jedlých olejů a tuků bude mít navíc pozitivní dopad na stav kanalizace ve městě, protože právě tuky jsou častou příčinou jejího ucpávání.

Postup pro třídění je velmi jednoduchý. Doma si olej, tuk z pánvičky či fritovacího hrnce sléváte do PET lahve. Poté lahev celou vyhodíte do černé popelnice s oranžovým víkem a jasným označením, že se jedná o nádoby na použitý potravinářský olej. „Pokud půjde vše dobře, popelnice budou moci lidé využít již o Vánocích, nejpozději však od začátku ledna,“ doplnil Michal Jedlička.

Seznam míst s nádobami je zveřejněn v příloze a zobrazen na níže uvedené mapě.

popelnice opava jedlý tuk

Kategorie: 

RSS

Odebírat RSS kategorie Zprávy