Zprávy

Oslavy svatého Martina a Svatomartinských vín se rozprostřou do dvou dnů – na pátek 8. listopadu je připravena Svatomartinská vinná stezka, v pondělí 11. listopadu přijede na Horní náměstí svatý Martin na bílém koni.

Farmářské trhy vyvrcholí 9. listopadu. Farmáři budou opět na Dolním náměstí nabízet své produkty, ale připraven bude také prodej zabijačkových pochutin. O den dříve doplní sortiment místní řemeslníci.

V pátek 1. listopadu odstartovalo hlasování o problémech, kterými by se mělo zabývat vedení města. Nadefinovány byly na nedávném každoročním Fóru Zdravého města. Hlasovat můžete do konce roku, a to i prostřednictvím internetu.

V souvislosti s instalací vánočního osvětlení na Hlásce bude ve středu 30. října 2019 od 8 hodin z bezpečnostních důvodů uzavřen hlavní vchod do Hlásky. Do budovy se dostanete zadním vchodem.

Na konci listopadu se začne pracovat na výstavbě první velké zelené střechy v majetku města Opavy. Ta vyroste nad restaurací víceúčelové haly v Městských sadech. V příštím roce by se pak pokračovalo další etapou, a zazelenají se také střechy zastávek MHD.

Problematika používání vratných kelímků na déle trvajících akcích zatím není dořešena. V příštím roce je chce radnice používat na jedno či dvoudenních akcích pořádaných městem, o jejich zavedení na trzích se dále jedná.

S přicházejícím zimním obdobím skončí také svoz bioodpadu v Opavě i jejich městských částech. Naposledy ho pracovníci technických služeb vyvezou 15. listopadu, na jaře bude svoz obnoven 30. března.

Opavané, kteří chtěli požádat o bezúročnou půjčku na pořízení nového kotle, mají bohužel zatím smůlu. Opava potřebné peníze od státu nezískala. V současné době se jedná o tom, že by se peníze ve fondu navýšily.

Opavu čeká velké cvičení Integrovaného záchranného systému. Uskuteční se ve středu 23. října dopoledne v okolí Základní školy Boženy Němcové, a to mezi 9.30 a 12. hodinou. Okolo školy bude dočasně omezena doprava.

Městský hřbitov na Otické ulici má od 26. října do 3. listopadu otevřeno od 7 až do 22 hodin. Ve dne i v noci se v areálu hřbitova i v jeho okolí pohybují hlídky policistů a strážníků, které chrání zdraví i majetek návštěvníků.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 83