Zprávy

V loňském roce se v turistické oblasti Opavské Slezsko ubytovalo o 26,4 % více turistů než v roce předešlém, celkově téměř 85 tisíc hostů. Jedná se o největší nárůst návštěvníků v rámci všech oblastí Moravskoslezského kraje,

Město Opava zavedlo v loňském roce svoz bioodpadu. Pokud máte zájem o nádobu na bioodpad, je stále možné ji získat. Podmínky včetně formuláře, důležitých kontaktů i toho, co patří do bionádoby, najdete v tomto odkaze.

Městskou společnost Hokejový klub Opava s.r.o. dočasně povedou náměstkyně primátora Hana Brňáková a zástupce koaličního partnera Občané městských částí Opavy René Holuša a to do doby, než z výběrového řízení vzejde nový jednatel společnosti.

Kino Mír na Kolářské ulici v Opavě bude i nadále provozovat Martin Žižlavský. V nabídce se zavázal uhradit nájem 500 tisíc korun plus DPH, provozovat představení pro školy, filmový klub a spolupracovat s městem na festivalech a dalších akcích.

Město Opava vyhlásilo také v letošním školním roce pro základní a mateřské školy z Opavska soutěž ve sběru hliníku. Zapojilo se do ní dvacet školských zařízení, děti nasbíraly celkem 1 920 kg hliníku.

V nejbližších dnech vyroste v areálu Městských sadů nedaleko jezírek smyslový chodníček pro bosou chůzi. Návrh na jeho vytvoření podali Opavané na loňském červnovém Fóru Zdravého města.

Hledáme zájemce o podnájem stánků na Vánočích trzích od 25. listopadu do 23. prosince. Nabídky posílejte do 2. srpna. Na Dolním náměstí bude 29 stánků. Na Horním náměstí pak budou dva, a to už od 25.října, nejpozději do 5. ledna.

Osobnost armádního generála Heliodora Píky si připomenou lidé na pietním aktu, který se uskuteční v pátek 21. června v 15.30 hodin již tradičně u pamětní desky umístěné na budově Hlásky na Horním náměstí.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 76