Zprávy

Řidiči si budou muset zvyknout na nový jednosměrný provoz. Ten začne platit zhruba od poloviny listopadu na ulici Na Nábřeží v Kateřinkách. Odbor dopravy zjednosměrněním ulice reagoval na požadavky občanů.

Sobota 10. listopadu bude posledním dnem, kdy budete moci trhy na Dolním náměstí navštívit. Kromě stálé nabídky budou připraveny zabíjačkové pochoutky z Větřkovic a Vršovic, například prejt se zelím, zabíjačková polévka či teplý ovar.

Primátorem města Opavy byl na ustavujícím zastupitelstvu 5. listopadu zvolen Tomáš Navrátil (ANO 2011), náměstky budou Hana Brňáková, (Piráti & Opavané), Igor Hendrych (ANO 2011) a Michal Jedlička (KDU-ČSL).

Po nedávném překopnutí plynové přípojky na Krnovské ulici v Opavě mohou lidé v těchto místech stále cítit zbytky uniklého plynu. Poškozené potrubí se postupně odvětrává a připravuje se jeho definitivní oprava. Podle odborníků však žádné nebezpečí nehrozí.

Výstavu pořádá Akademie věd ČR a představí veřejnosti dosud nepříliš známé okolnosti a fakta ohledně vzniku a vývoje Československé republiky, její vzestupy, pády a významné milníky. V Opavě bude od 7. do 28. listopadu, a to před kavárnou Kramer.

Radnice od počátku léta testuje nový systém, díky němuž si občané budou moci z webových stránek města stáhnout a prostudovat dopředu materiály, které budou projednávat zastupitelé.

Státní fond životního prostředí ČR a statutární město Opava vás zvou na setkání k novinkám v dotačním programu Nová zelená úsporám. Uskuteční se v úterý 6. listopadu od 16 hodin v zasedací místnosti rady na Hlásce.

Městský dopravní podnik Opava připravuje v sobotu 10. listopadu symbolické rozloučení s trolejbusy Škoda 14 Tr, které vozí opavské cestující již 35 let a jsou tak nejdéle sloužícími vozy.

Technické služby jsou připraveny na zimní sezónu. Údržba se může provádět v období mezi 1. listopadem a 31. březnem. Plán počítá s víceméně stejným systémem jako v předchozích letech.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 56