Zprávy

Po devíti letech vystoupí Slezská metropole z Národní sítě Zdravých měst, ke které se připojila v roce 2011. Nezříká se přitom aktivit, které jsou pro město přínosné, chce je ale vést jinak a efektivněji.

Po svátcích, v pátek 27. prosince, bude uzavřen, stejně tak jako na Silvestra a na Nový rok ve středu 1. ledna. V pondělí 30. prosince bude fungovat dle běžné pracovní doby, kterou se bude řídit již bez dalších změn opět od 2. ledna 2020.

Kino Mír bude v příštím roce dovybaveno klimatizací. Ta bude instalována také v zasedací místnosti rady města na Hlásce a na některých pracovištích areálu magistrátu na Krnovské ulici tak, aby se zde klienti cítili komfortněji.

Téměř osm desítek dobrovolných dárců krve, kteří absolvovali 40 či již 80 odběrů, bylo v úterý 10. prosince oceněno v aule opavské Církevní konzervatoře. Slova díků si vyslechli mimo jiné i z úst primátora města Tomáše Navrátila.

Smrk, borovici či jedličku si můžete tento týden zakoupit v areálu magistrátu na Krnovské ulici. Vánoční stromky zde budou nabízet od 11. do 13. prosince Městské lesy Opava, a to v době od 8.30 do 16 hodin.

Ředitelství silnic a dálnic České republiky vyhlásilo zadávací řízení na zhotovitele stavby západní části severního obchvatu Opavy. Zájemci se mohou do soutěže přihlásit do 10. února 2020, pro Opavu klíčová stavba by mohla začít na jaře.

Během vánočních svátků se v ulicích Opavy a městských částí objeví nové popelnice s oranžovým víkem. Jsou určeny na použitý potravinářský olej, který vaše domácnost vytváří během smažení či fritování.

Opavští zastupitelé se letos naposled sejdou na svém zasedání v pondělí 16. prosince od 9 hodin v KD Na Rybníčku. Projednávat se bude mimo jiné rozpočet města na příští rok. Bod dotazy a připomínky občanů je na programu od 13 hodin.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 88