Zprávy

Na Horním náměstí se v pondělí 20. května sešlo několik stovek lidí na shromáždění za záchranu chátrajícího obchodního domu Breda. Jak může být v dané situaci nápomocno město, sdělil všem přítomným primátor Tomáš Navrátil.

Přetrvávající sucho a rychlé ubývání hmyzu z krajiny vedou radnice napříč republikou k omezování sečení trávy na území města. Nejinak je tomu i v Opavě. Travnaté plochy také na řadě míst začínají nahrazovat květnaté louky.

Tisková zpráva vydaná členy představenstva společnosti Slezský fotbalový club Opava, a.s. reaguje na současnou situaci v klubu i na negativní kampaň v některých médiích a na sociálních sítích.

Tento týden proběhly zápisy dětí do mateřských škol zřizovaných městem Opava. Jejich kapacity jsou dostačující pro všechny děti, kterým školský zákon zajišťuje přednostní přijetí, tedy ty, které před začátkem školního roku dosáhnou nejméně tří let.

Opavská radnice nabízí zájemcům o bydlení 5 volných bytů. Jedná se o byty na adresách: Horní náměstí 35, Hrnčířská 15, Jateční 10a, Krnovská 30 a Masarykova třída 25. Otevírání obálek s žádostmi proběhne na Hlásce 10. června ve 14 hodin.

Výše poplatku za komunální odpad zůstává stejná jako v předešlých letech a to 495 korun za osobu a rok, osvobozeny jsou děti do osmnácti let. Částku je třeba uhradit jednorázově a to nejpozději do 31. května.

Vedení města jedná se společností OpavaNet o zaplacení finančního závazku vůči SFC. Firma měla za reklamní plnění zaplatit 18 milionů korun, jejich neuhrazení je pro klub fakticky likvidační. Dluh zatím sanovalo město, které chce peníze získat zpět do své kasy.

Devět projektů přihlášených do letošních Nápadů pro Opavu bude po dobu jednoho měsíce usilovat o vaše hlasy. Veřejné hlasování startuje 1. května a potrvá do půlnoci 31. května. Hlasovat se bude jak prostřednictvím webu, tak i v TIC.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 72