Zprávy

Město hledá prodejce na Velikonoční trhy, které se letos uskuteční od 4. do 18. dubna na Dolním náměstí. Chybět nebude bohatý kulturní program. Nabídky na jednotlivé stánky mohou prodejci zaslat do 15. února 2019.

Původně měli na akci vystoupit herci Jaroslava Obermaierová a Jiří Štědroň. Ze zdravotních důvodů však do Opavy nepřijedou. Program se uskuteční v úterý 29. ledna od 16 hodin v Sále purkmistrů Obecního domu v Opavě. Vstup je zdarma.

Socha alegorie města Opavy, která je ozdobou sadů Svobody, projde na jaře opravou. Na podstavci sochy se objevily praskliny, které narušují její stabilitu, přední pohledovou část sochy navíc barvou potřísnil neznámý vandal.

Město Opava ve spolupráci s Ministertvem kultury vyhlašují další výzvu k předkládání žádostí o finanční příspěvek z programu Podpora obnovy kulturních památek. Žádosti je možné podat do 28. 2. do 13 hodin. Celkem je vyčleněno 807 tisíc korun.

Středisko volného času v Opavě, které mimo jiné organizuje více než stovku zájmových kroužků, slaví už šedesát pět let od svého založení. K oslavám tohoto výročí je na třetí a čtvrtý lednový týden připraveno několik akcí pro děti i dospělé,

Představenstvo Městského dopravního podniku Opava, a.s.vyhlašuje výběrové řízení na pracovní pozici ředitel/ředitelka Městského dopravního podniku Opava, a.s. Nabídky můžete posílat do 10. února, předpokládaný nástup je 1. března.

Radnice nabídne zájemcům o bydlení pět volných bytů v městských domech v ulicích Krnovská, Hrnčířská, Mezi Trhy, Masarykova a Horní náměstí. Jedná se o byty velikosti 0+1, 1+1, 2+1 a 3+1. Obálky s nabídkou nájmu se budou otevírat 11. února.

Zástupce společnosti Group Privee & Cie Limited, která podala nabídku na odkup strategického podílu Slezského fotbalového clubu, oznámil městu, že od této nabídky odstupuje.

Občané starší 50 let se mohou také letos přihlásit na senior akademii, kterou již potřetí pořádá město Opava. Přednášky budou probíhat od 7. února každý čtvrtek od 13.30 do 15 hodin, přihlášky je možné posílat do konce ledna.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 61