Zprávy

Pro všechny cyklistické nadšence je v sobotu 31. srpna připravena cyklojízda Do Opavy na Fidorku, do Krnova na Kofolu. Chybět nebude bohatý doprovodný program. Tato tradiční akce uzavře Opavské léto zábavy.

Zaměstnanci odboru životního prostředí magistrátu začnou už brzy jezdit na své pracovní schůzky, šetření v terénu a další jednání novým elektromobilem. Ten bude vůbec prvním ve vozovém parku města.

Provoz na Rolnické ulici v Opavě, na níž se staví napojení na budovaný severní obchvat města, se obnoví ve středu 14. srpna. Od tohoto dne však bude dočasně uzavřen výjezd z Rolnické ulice na Mostní.

Fotbalisté SFC Opava se v pátek na svém hřišti utkají ve Slezském derby s hráči Baníku Ostrava. Zápas začne v 18 hodin a bezpečnostní utkání bohužel budou mít dopad zejména na dopravu ve městě či na MHD, a to zejména od 16 do 21 hodin.

Od srpna budou pro město opět pracovat klienti opavského úřadu práce, konkrétně ti, kteří pobírají dávky v hmotné nouzi v rámci tzv. veřejné služby. Podle smlouvy, která je uzavřena na 7 měsíců, může město zaměstnat až 5 desítek občanů.

V noci z pátku na sobotu 20. července bude zprůjezdněn kruhový objezd mezi Kauflandem a Malými Hošticemi. Stavba byla předána do předčasného užívání a ještě se zde bude pracovat, řidiči tedy musí dbát zvýšené opatrnosti.

Zastupitelé města Opavy se sejdou ve středu 31. července na svém dalším zasedání. To bude tentokrát probíhat od 16 hodin na Hlásce, konkrétně v zasedací místnosti rady města v přízemí budovy.

Po řadě intenzivních jednání se město dohodlo z ministerstvem financí na spolufinancování výstavby lávky u Stříbrného jezera. Stavba objektu bude hrazena z 60 % ze státního rozpočtu a ze 40 % z rozpočtu města Opavy.

Zájemci o koupi či pronájem objektu bývalého obchodního centra Slezanka mohou své nabídky zaslat do 30. září do 13 hodin na podatelnu magistrátu na Horním náměstí. Přesné podmínky obou záměrů jsou zveřejněny v příloze tohoto souboru.

1 | 2 | 3 | 4 | ...

Strana 1

Další >

2 z 78